Dailylenčių
montavimas

Medinės dailylentės turi būti saugomos jų originalioje pakuotėje mažiausiai 2 dienas toje patalpoje, kurioje jos bus tvirtinamos. Sandėliuodami pakuotėje padarykite mažas skylutes ventiliacijai.

Prisijunkite prie Meistrų klubo ir gaukite specialius pasiūlymus

Prisijunkite prie Meistrų klubo ir gaukite specialius pasiūlymus

Medinės dailylentės turi būti saugomos jų originalioje pakuotėje mažiausiai 2 dienas toje patalpoje, kurioje jos bus tvirtinamos. Sandėliuodami pakuotėje padarykite mažas skylutes ventiliacijai.

Patalpoje, kurioje tvirtinsite dailylentes, aplinkos temperatūra turi būti apie 20 laipsnių šilumos, o santykinis oro drėgnumas apie 35-­65 %.

Paruošimas

Dailylentės gali būti tvirtinamos prie visų rūšių pagrindų. Jei dailylentės tvirtinamos prie medienos drožlių plokštės, tai lengviausias būdas jas tvirtinti – prikalant vinimis.

Jei galimybės tiesiogiai dailylentes tvirtinti prie pagrindo nėra, tai reikia padaryti karkasą.
Tvirtinant prie tvirto pagrindo karkaso matmenys gali būti 22×45 mm, o tvirtinant prie silpnesnio – 35×45 mm.
Atstumas tarp karkaso tašelių centrų – 600 mm.
Tašeliai prie pagrindo tvirtinami vinimis ar sraigtais su kaiščiais kas 600 mm.

Patalpose, kurios yra šildomos arba drėgnos, būtinai reikia palikti ventiliacinį oro tarpelį tarp pagrindo ir difuzinės plėvelės.

Dailylenčių-montavvimas-paruosimas
Dailylenčių-montavvimas-paruosimas
Medenis-pagrindiniai-patarimai

Svarbi pastaba

Dailylentės vidaus darbams daromos iš medienos, kurios drėgnumas siekia 14­-16 %.

Medis – tai natūralus produktas, todėl skirtingu metų laiku, keičiantis santykiniam oro drėgnumui, keičiasi ir jo savybės. Todėl dailylentės gali linkti, suktis, šiek tiek riestis. Tai nėra produkcijos broko požymiai.

Asmuo, kuris tvirtina dailylentes, yra atsakingas už galutinį vaizdą.

Impregnavimas
ir priežiūra

Dailylentės gali būti aliejuojamos, dažomos, beicuojamos, lakuojamos. Rekomenduojame tai daryti dar prieš jų tvirtinimą ant sienos ar lubų, tokiu  būdu padengsite visą dailylentės plokštumą. Jei apdirbinėsite dailylenčių paviršių jau po tvirtinimo, tai pasikeitus patalpos mikroklimatui ir dailylentėms minimaliai susitraukus, gali pasimatyti dažais ar beicu nepadengtos dailylenčių vietos ir sugadinti estetinį sienos ar lubų vaizdą.

Tvirtinimas

Dailylentės prie pagrindo tvirtinamos vinimis arba sraigtais.

Vinių matmenys – 2,2×45  mm. Vidaus dailylentes tvirtinant drėgnose patalpose, vinys ir sraigtai turi būti cinkuoti. Vinis galima kalti plaktuku arba  viniašaudžiu. Kalant vinis plaktuku, naudokite smailų „meiselį“, kad nepažeistumėte dailylenčių.

Dailylentes  tvirtinant  sraigtais,  dažniausia naudojami sraigtai apvaliomis galvutėmis.

Tvirtinimo būdai

Vinis kalant (sukant sraigtus) į „bernelį“, „mergelę“, tiesiogiai kalant į dailylentę (žiūrėkite 1 pav.).

Įsitikinkite, kad kiekviena dailylentė pritvirtinta glaudžiai, nepaliekant tarpelių. Niekada nesmūgiuokite tiesiogiai per dailylentę plaktuku, tam naudokite atlikusios lentos galą (žiūrėkite 2 pav.).

Dailylenčių sujungimus stenkitės daryti kaip parodyta paveikslėlyje (žiūrėkite 3 pav.).

Atstumai tarp sujungimų turėtų būti min 600 mm.

Medenis-dailylenciu-tvirtinimo-budai

MEDENIO dailylentės taip pat gali būti tiekiamos gamykliškai padengtos baltos spalvos beicu.

Tokios dailylentės vėliau nereikalauja jokio papildomo impregnavimo. Beicuotos dailylentės nereikalauja papildomos priežiūros. Jas galite valyti su drėgna šluoste.